Bal z dobroczynnym celem

Przed nami szósta edycja Chorzowskiego Balu Prezydenta. Karnawałowa zabawa, połączona z aukcją charytatywną, odbędzie się 21 lutego w Miejskim Domu Kultury „Batory”. Jedną z tradycji Balu Prezydenta w Chorzowie jest licytacja, z której dochód trafia do najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku podczas imprezy zebrano w ten sposób rekordową sumę: 81.800 złotych.
W tym roku pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na rzecz dwóch chorzowskich fundacji: „Spectrum Liberi” i „Afriquia”. W trakcie balu odbędzie się również finał konkursu Chorzowski Przedsiębiorca Roku”, organizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Miasta Chorzów. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00.
Organizatorzy Balu liczą na pokaźne wpływy z aukcji. Licytujący mogą wybierać spośród wielu oryginalnych i unikalnych przedmiotów przekazanych przez darczyńców: Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, przesłał porcelanową filiżankę sygnowaną godłem Polski, zespół Golec UOrkiestra podarował komplet płyt z dedykacją, Aurum Film przekazało dvd z nagradzanym polskim filmem „Ostatnia rodzina” i autografem reżysera, Otylia Jędrzejczak książkę z autografem, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk zestawy płyt, kalendarzy i herbat, program III Polskiego Radia ofiarował płyty z dedykacją Marka Niedźwieckiego, stacja HBO plakat z filmu Wataha z autografiami aktorów, studio urody Figura karnet na zabiegi modelowania sylwetki. Fundacja Afriquia – jeden z beneficjentów aukcji – przekazała ręcznie wyplatane tradycyjne naczynia z Rwandy, regionalną rwandyjska kawę, herbatę oraz artystyczną replikę laskę pasterskiej. Firma Sky Adventure ufundowała lot balonem nad Chorzowem a Maryla Rodowicz ofiarowała swoją najnowszą płytę i książkę biograficzną z autografami. Tak jak w ubiegłym roku będzie można też wylicytować piękny serwis kawowy od Porcelany Śląskiej, zdobiony monogramem zwycięzcy akcji. Organizatorzy czekają jeszcze na kilka atrakcyjnych darów. Swój upominek przekaże też Prezydent RP, Andrzej Duda.

Podczas aukcji licytowana będzie m.in. porcelanowa senacka filiżanka ze spodeczkiem przekazana przez Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.


| 2020-02-06 | Puls Miasta