Będzie Gryfnie

_MG_1208

Wiemy kto otworzy podwoje na nowym Rynku w Chorzowie. Słynny gyszeft dla miłośników śląskiej godki to tylko jeden z najemców szklanych pawilonów.

Pewne jest jedno – na wyremontowanym chorzowskim Rynku będzie co robić. Pawilony zasiedlą bowiem restobar Cho Cho, księgarnio-kawiarnia Dopełniacz, Pavilon A – Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu oraz sklep Gryfnie.

– Długo szukaliśmy odpowiednich najemców, ale w końcu to się udało – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Nowy Rynek pozytywnie zaskoczy swoją ofertą i energią. Prowadzony przez Krzysztofa Krota restobar Cho Cho to nowy punkt gastronomiczny na mapie miasta, ale też miejsce, gdzie regularnie odbywać się będą imprezy między innymi muzyczne.

W księgarnio-kawiarni Dopełniacz Soni Dragi będzie można napić się kawy, poczytać książkę i wziąć udział w licznych spotkaniach kulturalnych oraz ciekawych warsztatach. Pavilon  A – Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu kontynuować ma muzyczno-kulturowe dziedzictwo prowadzonego przez Łukasza Glińskiego i Mirosława Sobczaka Vintage Audio Shopu.

Z kolei sklep Gryfnie to bogata oferta produktów własnych: koszulek, plakatów, kubków czy książek – część z nich ma być ściśle związaną z miastem Chorzów. Zakończenie prac na Rynku planowane jest pod koniec czerwca.

 

| 2019-05-22 | Wiadomości