Będzie więcej mieszkań

domkiO tym, że w Chorzowie rozwija się budownictwo mieszkaniowe najlepiej świadczy fakt, że inwestycje realizowane są przez różne podmioty. Nowe budynki z powodzeniem stawiają firmy deweloperskie i TBS, a jednocześnie powstają mieszkania komunalne.

Dombud kontynuuje budowę mieszkań deweloperskich w Chorzowie Starym, przy ul. Kadeckiej. Trwa sprzedaż mieszkań w nowym budynku przy ul. Sztygarskiej, wkrótce powstaną m.in. nowe mieszkania komunalne przy ul. Truchana
i budynek TBS przy ul. Kościuszki. Duże znaczenie dla powiększenia komunalnego zasobu mieszkaniowego miasta będzie miała przebudowa dawnego szpitala im. dra Józefa Rostka przy ul. Karola Miarki. Modernizacja, która wkrótce się rozpocznie, ma potrwać dwa lata i zakończyć się powstaniem budynku mieszkalnego z podziemnym parkingiem i sześcioma klatkami schodowymi wyposażonymi w windy osobowe.

Marcin Michalik,
Zastępca Prezydenta ds. Technicznych i Rozwoju:
Każde nowe mieszkanie nas cieszy, dlatego z satysfakcją odnotowuję fakt, że wkrótce na terenie Chorzowa rozpoczną się kolejne realizacje z zakresu komercyjnego budownictwa mieszkaniowego. Zainteresowanie przygotowanymi przez Miasto terenami pod zabudowę mieszkaniową wyraziły dwie firmy deweloperskie, co pokazuje, że traktują one Chorzów jako potencjalnie dobre miejsce do zamieszkania. Firma Perfekt Developer rozpocznie budowę przy ul. 3 Maja na wysokości ul. Pokoju, a Dombud postawi swój obiekt przy ul. Wolności, na wysokości Kresów. To bardzo dobre lokalizacje – powstałe tam mieszkania z całą pewnością znajdą nabywców. Współpraca Miasta z deweloperami od lat przynosi dobre owoce w postaci atrakcyjnej oferty mieszkaniowej.
Trzeba jednak podkreślić, że w budownictwo mieszkaniowe inwestuje także miasto. W minionym dwudziestopięcioleciu Chorzów nie budował, a jedynie remontował istniejącą substancję mieszkaniową. Podjęliśmy decyzję o zmianie tej polityki, oceniając, że nie wszystkie kamienice uda się należycie wyremontować, a także uznając, iż nadszedł czas budowy mieszkań na miarę XXI wieku. Po sfinalizowaniu wszystkich zaplanowanych prac w Chorzowie powstanie w sumie 200 nowych mieszkań w budynkach PGM powiększających komunalny zasób miasta i w ramach TBS.

| 2017-08-31 | Wiadomości