Bezpiecznie podczas ferii

cwiczenia_lod_0130_pc-16_5c519d193ac5dPolicjanci, strażacy i strażnicy miejscy z Chorzowa zaprosili przedszkolaków i uczniów na wyjątkowe warsztaty z bezpieczeństwa na Amelungu.Na stawie przedstawiono jak zachowywać się na lodzie, aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa. Ponadto strażacy zaprezentowali sprzęt stosowany do ratownictwa na oblodzonych akwenach i zademonstrowali, jak wykorzystać w akcji ratowniczej przedmioty codziennego użytku. – Pamiętajmy, że nie zawsze trzeba specjalistycznego sprzętu, aby uratować komuś życie. Czasami, kiedy ktoś jest blisko, wystarczy chociażby pasek do spodni. Najważniejsza jest szybka reakcja. Człowiekowi wystarczą 3 minuty w lodowatej wodzie, aby znacząco się wychłodzić – mówi mł. bryg. Wojciech Dela z Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Strażak radzi, aby nie ryzykować akcji ratowniczej, jeżeli przerasta ona nasze możliwości. – W takim przypadku zawsze możemy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy 112 – mówi. Pośród wielu zasad bezpiecznego przebywania na lodzie, jedna wybija się znacząco: Nie wchodzić, jeśli nie ma potrzeby. W zamian można skorzystać z oferty lodowisk i ślizgawek.
cwiczenia_lod_0130_pc-5__1__5c519df207e94
Lodowiska zapraszają
- W naszym mieście mamy dwa lodowiska. Przy ulicy Katowickiej i przy kortach tenisowych na ul. Filarowej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcam, aby w czasie ferii – i nie tylko – na lodzie bawić się właśnie na ślizgawkach, a nie zamarzniętych zbiornikach – apeluje Marcin Michalik, Zastępca Prezydent Chorzowa.
Akcja „Dej pozór co niy ujedziesz” – to kolejne przedsięwzięcie Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. 30 stycznia ćwiczenia na Amelungu obserwowały dzieci z chorzowskich szkół i przedszkoli.
rady na ferie

| 2019-02-11 | Wiadomości