Ekspozycja na jubileusz Ruchu

Chorzowskie Muzeum zaprasza na wystawę z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów. Wśród ponad 80 zebranych eksponatów są m.in. spis pierwszego zarządu klubu z 1920 roku, koszulka meczowa z lat trzydziestych, puchar króla Maroka, a nawet piłka wykonana przez Gerarda Cieślika.
Ekspozycja podzielona została na dwa segmenty. Pierwsza sala stylizowana jest na boisko piłkarskie, a druga na szatnię. W trakcie zwiedzania można poznać historię klubu i prześledzić jego zmienne losy w minionych dekadach.
Stowarzyszenie Wielki Ruch udostępniło na wystawę m.in. dokumenty założycielskie klubu i wiele cennych protokołów z okresu międzywojennego. Klub przekazał kolekcję proporców, a także kilkanaście pucharów i innych dokumentów. – Praca nad przygotowaniem wystawy była dla mnie ciekawym przeżyciem. Wiele satysfakcji przyniosło mi zbieranie materiałów oraz spotkania z ciekawymi osobami związanymi z klubem – opowiada Sławomir Kałuża, kurator wystawy.
Wystawa będzie dostępna do 31 sierpnia. Muzeum w Chorzowie zaprasza do zwiedzania od wtorku do piątku, od 11.30 do 14.00, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Warto też zajrzeć na stronę www.muzeum.chorzow.pl, na której zamieszczone są filmowe wspomnienia o Ruchu Chorzów.

| 2020-06-20 | Puls Miasta