Kręcimy kilometry dla Chorzowa

Trwa rywalizacja o miano rowerowej stolicy Polski. Chorzów zajmuje obecnie 17 miejsce z ponad 2500 punktami na koncie w treningowym etapie akcji. Ta właściwa ruszy we wrześniu.
Najwięcej kilometrów (ponad 430) wykręciła do tej pory Joanna Tabor. Nic dziwnego, jest bowiem chorzowskim oficerem rowerowym. – To świetny sposób na to, by promować zdrowy tryb życia i jazdę na rowerze. Już widać, że mieszkańcy Chorzowa zaczęli między sobą rywalizować, a przy okazji wykręcają kilometry, by wspólnie ścigać się z innymi miastami – mówi Joanna Tabor. Dzięki aplikacji widać, jak i gdzie jeżdżą mieszkańcy Chorzowa. To może nam pokazać jak popularna jest jazd rowerem w Chorzowie.
Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy znaleźć i pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store). Z menu należy wybrać „Rywalizacje”, a następnie w zakładce „Ogólne” – „Rowerowa Stolica Polski”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybieramy miasto, dla którego chcemy kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybieramy grupę, z którą się identyfikujemy i przyłączamy się do niej lub proponujemy swoją i razem z przyjaciółmi bierzemy udział w rywalizacji.

| 2020-06-20 | Puls Miasta