Literatura bez granic

_MG_5811

Przez ponad dwa tygodnie – od 20 września do 6 października – w Chorzowie zorganizowano kilkanaście spotkań w ramach kolejnej edycji „Wolności Czytania”.
Tegoroczny program obfitował w niezwykłę wydarzenia. Wiele działo się m.in. na nowym rynku i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także w Chorzowskim Centrum Kultury, Muzeum w Chorzowie i na terenie Kompleksu Sztygarka.
Giełda Książkowych Moli, dająca możliwość powiększenia domowej biblioteczki o ciekawe darmowe pozycje, odbyła się – jak co roku – na ul. Jagiellońskiej. Po raz kolejny zaproponowano możliwość odwiedzenia „Żywej Biblioteki”, w której zamiast książki wypożycza się człowieka, by w czasie półgodzinnej rozmowy skonfrontować stereotypy z rzeczywistością będącą udziałem osób borykających się z piętnem „inności”. Wśród licznych atrakcji tegorocznego programu „Wolności Czytania” znalazły się spotkania autorskie z Vincentem V. Severskim, Michałem Cholewą, Mariuszem Czubajem i Piotrem Rozmusem, a także Mirosławem Syniawą i Ryszardem Kaczmarkiem. Swoją najnowszą książkę zaprezentował czytelnikom Jacek Kurek. Przy okazji spotkania poświęconego autobiografii Jerzego Miliana w ChCK wystąpiła Milian Orkiestra. Zaplanowany na finał recital fortepianowy Adama Makowicza (6 października w „Sztygarce”) to jednocześnie inauguracja festiwalu „Jazz&Literatura”.

| 2019-10-10 | Puls Miasta