Miasto w Twoich rękach

W środę, 31 lipca, ostatecznie zakończono przyjmowanie wniosków w 7. edycji budżetu obywatelskiego w Chorzowie. W puli jest 3,5 miliona złotych, z czego w sumie 525 tys. przeznaczonych jest na zadania społeczne.
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego rozpoczęła się 17 czerwca. Wnioski można było składać wyłącznie drogą elektroniczną, przez formularz dostępny na stronie bo.chorzow.eu. – W tym roku namawialiśmy mieszkańców do składania większej liczby wniosków na zadania społeczne zamiast inwestycyjnych, które w większości i tak należą do zadań gminy – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Udało się to całkiem nieźle, bo te pierwsze stanowią ponad jedną trzecią całości. Są wśród nich między innymi: stworzenie kawiarenki literackiej, organizacja Rodzinnego Festiwalu Pasji albo powołanie do życia tak zwanej „makerspace”, czyli przestrzeni, gdzie dostępne są różnego rodzaju narzędzia i wyposażenie, w tym wypadku do obróbki drewna.
Przez cały sierpień złożone wnioski będą weryfikowane pod względem formalnym oraz merytorycznym. Od 2 do 22 września będzie można zagłosować na zadania do realizacji. Głosowanie odbędzie się przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.bo.chorzow.eu. Każdy głosujący będzie miał do dyspozycji 5 punktów do przeznaczenia na zadania inwestycyjne i 5 na zadania społeczne. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 23 września.

| 2019-07-31 | Puls Miasta