Miłkowski żegna się z teatrem

miłkowskiDariusz Miłkowski był pierwszym dyrektorem Teatru Rozrywki i pełnił tę funkcję przez 34 lata.31 sierpnia wygasa kontrakt, o którego przedłużenie już nie zabiegał. Zdecydował o odejściu na emeryturę. Po zakończeniu pracy w Chorzowie wyjeżdża do Warszawy, by wreszcie mieć czas na realizację pozazawodowych marzeń. Podczas pożegnalnego wieczoru, 25 czerwca w ramach
cyklu Krzysztofa Karwata „Górny Śląsk – świat najmniejszy”, zakomunikował, że we wrześniu w Chorzowie zastąpi go dyrektorski duet. Dyrektorem naczelnym Teatru Rozrywki będzie Aleksandra Gajewska, a dyrektorem artystycznym Jacek Bończyk. Nazwiska te nie są obce chorzowskiej publiczności. Aleksandra Gajewska pracowała w „Rozrywce” jako aktorka (ostatnio była związana z chorzowskim teatrem jako Główny Specjalista ds. Pozyskiwania Funduszy), zaś Jacek Bończyk z sukcesem zrealizował na naszej scenie kilka spektakli jako reżyser (ostatnio musical „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając”).
Z Teatrem od początku
Dariusz Miłkowski w lutym 1984 roku został kierownikiem artystycznym Teatru Rozrywki (wówczas Music Hall Telewizji Polskiej w Chorzowie), a z dniem jego przekształcenia w Państwowy Teatr Rozrywki (1.01.1985) objął także funkcję dyrektora naczelnego. Za jego dyrekcji Teatr Rozrywki stał się pośrednikiem między publicznością śląską a ośrodkami teatralnymi i teatrami polskimi i zagranicznymi. Oblicze artystyczne Teatru Rozrywki określa jednak repertuar własny. Miały tu miejsce polskie prapremiery m.in. takich słynnych musicali jak „Cabaret”, „Evita”, „The Rocky Horror Show” „Skrzypek na dachu” czy „Jesus Christ Superstar”. Dumą dyrektora jest także przeprowadzenie gruntownej modernizacji i przebudowy gmachu Teatru Rozrywki, w którym przed wiekiem działał Hotel „Graf Reden”. Przez lata swojej twórczej obecności w Chorzowie Dariusz Miłkowski otrzymał chyba wszystkie najważniejsze tutejsze nagrody. Jest laureatem Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury, medalu „Za zasługi dla Miasta Chorzowa” i tytułu Honorowego Obywatela Miasta. W ubiegłym roku został wyróżniony Nagrodą Teatralną „Chorzowskie Szekspiry’.

| 2018-07-30 | Wiadomości