Nowoczesne przedszkole czeka na dzieci

przedszkole omankowskaZakończyła się rekrutacja do chorzowskich przedszkoli. Dodatkowe miejsca dla najmłodszych mieszkańców znajdą się w nowoczesnym obiekcie przy ul. Omańkowskiej.Nabór do chorzowskich przedszkoli ruszył w marcu. Na najmłodszych w wieku od 3 do 6 lat przygotowano miejsca w 24 przedszkolach. Dzieci można było zapisać tylko elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej Do rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 zapisano 942 dzieci. – Miasto podjęło działania, aby zabezpieczyć miejsca dzieciom, które nie zostały zakwalifikowane w procesie rekrutacji – mówi Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. Równolegle z naborem do przedszkoli ruszył nabór 6-latków do oddziałów zerowych w szkołach podstawowych. Miejsca dla maluchów przygotowano w Szkole Podstawowej nr 12 (1 oddział), SP nr 15 (2 oddziały), SP nr 17 (1 oddział), SP nr 37 (1 oddział). – Jesteśmy w trakcie organizowania dodatkowego oddziału zerowego w Szkole Podstawowej nr 15 dla dzieci objętych rocznym obowiązkiem wychowania przedszkolnego – mówi Wiesław Ciężkowski.
Dyżury w wakacje
W sierpniu na terenie miasta 9 przedszkoli (nr 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 17) pełni dyżury wakacyjne. Rodzice, którzy nie zgłosili wcześniej, że będą korzystać z tej formy opieki mogą jeszcze zgłosić się do dyrektora przedszkola, które aktualnie pełni dyżur.
Nowoczesny obiekt
Gmach dawnej podstawówki przy ul. Omańkowskiej przeszedł kompleksową modernizację. Budynek rozbudowano m.in. o nowy obiekt
z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. W nowym przedszkolu w naszym mieście, przygotowano miejsca dla 159 dzieci (utworzono 2 dodatkowe oddziały, w tym jeden oddział specjalny). Przeprowadzą się do niego dzieci z Przedszkola nr 9. Maluchy będą mogły skorzystać m.in. z nowego placu zabaw, sali integracji sensorycznej, pokoju światło-dźwięk, wanien rehabilitacyjnych czy czarodziejskiego ogrodu z suchym basenem z piłeczkami. – To największa tego typu inwestycja od lat. Cieszę się, że udało nam się stworzyć nowe miejsca dla dzieci a przy okazji przywrócić blask temu budynkowi – mówi Zastępca Prezydenta.

| 2018-07-30 | Bez kategorii, Wiadomości