Nowoczesny sprzęt dzięki darczyńcom

usg_truchana_chorzowianininpl (2)Kosztował 280 tysięcy złotych i będzie służył małym pacjentom. 27 lutego odbyło się oficjalne przekazanie i prezentacja wysokospecjalistycznego aparatu do badań USG dla dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.W zakup sprzętu zaangażowało się wiele osób. Ponad 50 tysięcy złotych pochodziło z aukcji charytatywnej przeprowadzonej w 2018 roku na Balu Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali. Niemal 40 tysięcy dołożył szpital. Po
dobną kwotę ofiarowała Fundacja Iskierka. – We wrześniu w Chorzowie wykonaliśmy badania USG dla ponad 300 dzieci. W aż 21 przypadkach wykryto zmiany wymagających dalszej konsultacji medycznej. Postanowiliśmy zatem połączyć siły i wspólnie z  Dyrekcją Szpitala, Prezydentem Chorzowa, jak i z naszymi darczyńcami zapewnić najnowocześniejszy sprzęt, aby badania były bardziej dostępne dla mieszkańców regionu – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA Reszta środków na zakup ultrasonografu pochodzi z Unii Europejskiej. Dzięki takiej współpracy udało się pozyskać najwyższej klasy aparat USG. Warto przypomnieć, że sama pracownia USG zmieniła się ostatnio dzięki wolontariuszom. Pracownicy Grupy Tauron w swoim wolnym czasie odmalowali salę.

Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Chorzowa
Dzięki darczyńcom udało się pomóc szpitalowi. To pokazuje, że w Chorzowie naprawdę potrafimy pomagać i działać zespołowo. Nowy ultrasonograf to sprzęt z najwyższej półki, jest wyposażony w głowice do badania między innymi jamy brzusznej, tarczycy, płuc, piersi, stawów, mięśni czy skóry.

| 2019-03-31 | Puls Miasta