Nowość na basenie: ruchome dno

basenmBasen przy pl. Powstańców Śląskich zmienił się nie do poznania. Obiekt ma nową nieckę, szatnie i… ruchome dno.Prace temomodernizacyjne w obiekcie trwały 10 miesięcy i kosztowały ponad 5,4 mln zł. Wymieniono m.in. posadzkę,
kafelki, wentylację, kanalizację deszczową. Wyremontowano sanitariaty, szatnie, nieckę basenową, trybuny oraz oświetlenie. – Miejsce, mury, kubatura są takie same, a poza tym wszystko jest nowe – mówi Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.
basenp
Chorzowski basen może poszczycić się także jednym z najnowocześniejszych rozwiązań – ruchomym dnem, dzięki któremu, na połowie obiektu można regulować poziom wody do głębokości 2,41 m. – Pomysł na to, by w tym miejscu stworzyć coś, co służyłoby rodzinom narodził się kilka lat temu. Dziś, dzięki ruchomemu dnu, w wyznaczonych godzinach rodziny będą miały do dyspozycji cały obiekt – podkreśla Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. Regulowana głębokość basenu pozwoli przemienić go w brodzik z dmuchańcami i zabawkami do wody. Z atrakcji skorzystają także wszyscy miłośnicy gimnastyki Basen przy pl. Powstańców Śląskich zmienił się nie do poznania. Obiekt ma nową nieckę, szatnie i… ruchome dno. uprawianej w wodzie. Agata Reich, instruktorka zajęć z aqua stepu, przekonuje, że rowerki, trampoliny i stepy zanurzone w wodzie to nic strasznego. – Z takiego treningu mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W wodzie mięśnie i stawy są odciążone, spalamy więcej kalorii – mówi. – Miejsca na aqua spinning, aqua step i aqua jump rozchodzą się w ekspresowym tempie – mówi Alina Zawada – Zdecydowaliśmy się na dokupienie dodatkowego sprzętu. Dzięki temu, już wkrótce z zajęć będzie mogło korzystać więcej osób – dodaje.

Cennik:
poniedziałek – piątek od 6.00 do 16.00 – 8 zł/7 zł (ulgowy)
poniedziałek – piątek od 16.00 do 22.00 – 9 zł/7 zł (ulgowy)
sobota, niedziela od 10.00 do 22.00 – 9 zł/7 zł (ulgowy)
Zajęcia fitness:
jednorazowe wejście – 25 zł
karnet miesięczny – 80 zł (4 zajęcia),150 zł (8 zajęć)
Rodzinny Wodny Plac Zabaw niedziela od 10.00 do 12.00 – dzieci do 6 lat – bezpłatnie

| 2018-03-26 | Bez kategorii, Wiadomości