Odblaski dla pierwszaków

Do pierwszej klasy pójdzie w tym roku 800 dzieci. Każde z nich otrzyma specjalny odblask, który będzie można przymocować do tornistra. W ten sposób rozpocznie się akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze.
Szkolenia z zakresu bezpiecznego zachowania uczniów na drodze to akcja organizowana wspólnie przez Urząd Miasta Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Komendę Miejską Policji w Chorzowie. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego każdy pierwszak otrzyma także specjalny odblask. Policjanci odwiedzą chorzowskie szkoły, by powiedzieć i pokazać w jaki sposób prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych.
- Takie działanie doskonale wpisuje się w ideę integracji międzypokoleniowej. Starsi będą uczyć młodszych bezpiecznych postaw – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. – Przekazanie każdemu pierwszakowi odblasku na pewno pomoże w tym, by dzieci były bardziej widoczne na drodze. Z pewnością wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.
Akcja rozpocznie się 4 września w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Później policja sukcesywnie odwiedzi pozostałe podstawówki. Działania te wpisują się w szeroką współpracę Chorzowa z Komendą Miejską Policji w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa.

| 2017-08-31 | Puls Miasta