Odkryj tajniki studia radiowego

radio dzieciNa ostatnim piętrze Chorzowskiego Centrum Kultury działa studio nagrań. Profesjonalny sprzęt służy teraz młodym chorzowianom podczas warsztatów „Weź radio na warsztat”.- Studio daje nam też możliwość nagrywania i archiwizowana
rozmaitych audycji – mówi Tomasz Ignalski, dyrektor ChCK. A o tym jak sprawnie posługiwać się głosem i profesjonalnym sprzętem mogą przekonać się młodzi chorzowianie. W ChCK pod okiem doświadczonych dziennikarzy prowadzone są bowiem zajęcia edukacyjne „Weź radio na warsztat”. Pierwsi uczestnicy mogli między innymi poprawić umiejętność prawidłowego wysławiania się, nauczyć się konstruowania rozmaitych form dziennikarskich i obsługi współczesnych sprzętów multimedialnych czy zapoznać się z tajnikami pracy w rozgłośni radiowej. – Na przełomie roku sfinalizowaliśmy prace związane z budową profesjonalnego studia lektorskiego w Chorzowskim Centrum Kultury, co daje nam dużo większe możliwości niż dotychczas. Przede wszystkim uczestnicy wreszcie zaczną nagrywać własne audycje – mówi Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej.
Zajęcia organizowane są w każdy poniedziałek w godzinach 19-21 w ChCK (ul. Sienkiewicza 3). Udział jest bezpłatny, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane. Dodatkowo w ferie – do 11 do 15 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 – zaplanowano warsztaty radiowe „Zima z radiem” (50 zł/całość). Szczegóły na stronie www.chck.pl.

| 2019-02-11 | Puls Miasta