Peleton przemknie przez miasto

tourW tegorocznym, jubileuszowym 75. Tour de Pologne kolarze dwukrotnie przejadą przez Chorzów.Na początku sierpnia Tour de Pologne zagości w naszym mieście po raz czwarty z rzędu. W porównaniu z ubiegłymi edycjami szykują się jednak znaczące zmiany. – W tym roku wyścig gościć będzie w Chorzowie przez dwa dni. W związku z tym, że jeden z etapów rozpocznie się w naszym mieście, tym razem nie organizujemy lotnej premii – mówi Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów. Nie będzie także strefy kibica, która w latach 2015-17 była tworzona na Placu Powstańców Śląskich (kolarze nie pojadą w tym roku ulicą Krakusa). Atrakcji jednak z pewnością nie zabraknie. Po raz pierwszy bohaterowie TdP zaprezentują się w Chorzowie podczas 2. etapu Tour de Pologne, który odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia (Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km). Kolarze wjadą do naszego miasta od strony Bytomia, ulicą Łagiewnicką (ok. godz. 17.15). Następnie będzie ich można zobaczyć na ul. Krzyżowej, Stabika, Stacyjnej, Legnickiej, Rębaczy, Głównej, Michałkowickiej. Peleton opuści Chorzów, wjeżdżając do Siemianowic Śląskich. Łącznie na drugim etapie TdP kolarze pokonają nieco ponad 5 km ulicami naszego miasta. W poniedziałek, 6 sierpnia na bieżni Stadionu Śląskiego rozpocznie się trzeci etap. Będzie to tzw. start honorowy, zaplanowany na godz. 15.40. Kolarze opuszczą legendarny obiekt i skierują się Aleją Harcerską w stronę ulicy Parkowej. Przejadą także następującymi ulicami: Kościuszki, Poniatowskiego, Konopnickiej, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Szpitalną i Batorego. Na
rondzie im. ks. prałata Franciszka Gębały peleton skręci w prawo, żegnając Chorzów. Jubileuszowa 75. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W województwie śląskim odbędą się aż cztery etapy.

Utrudnienia drogowe
Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wyścigu oraz użytkownikom chorzowskich ulic, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
5.08. (niedziela):
• wprowadzone zostaną ograniczenia postoju pojazdów (cały dzień) na ulicy Łagiewnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Niedurnego
i Krzyżową,
• w godzinach od 16.30 do czasu przejazdu ostatniego zawodnika (ok. godz. 17.45) zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wszystkie skrzyżowania położone na trasie wyścigu.
6.08. (poniedziałek):
• wprowadzone zostaną ograniczenia postoju pojazdów (cały dzień) na ulicach:
- Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy C.H. Carrefour i ul. Kościuszki (rondo),
- Poniatowskiego na odcinku pomiędzy ulicami Konopnickiej i Kościuszki (rondo),
- Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Bogedaina i Poniatowskiego,
- Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Bogedaina,
• w godzinach od 15.30 do czasu przejazdu ostatniego zawodnika (ok. godz. 16.15) zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wszystkie skrzyżowania położone na trasie wyścigu.

| 2018-07-30 | Wiadomości