Plac zabaw jak marzenie

rozokW Parku Róż wymieniono wszystkie urządzenia do zabawy i stworzono dwie strefy: dla dzieci młodszych i starszych.
Na najmłodszych czekają m. in. tunele i małpi gaj. Starsi jeżdżą na podwójnej tyrolce, wspinają się na ściankach i ścigają się na torze z deskorolką. Na nowym placu zabaw jest także piaskownica oraz zestaw huśtawek i bujaków.
rozok2rozok3
- O modernizację placu zabaw i jego otoczenia prosili mieszkańcy okolicznych osiedli. Sprzęt w tym miejscu miał już swoje lata, trzeba więc było wymienić go na nowy. Wykonano też elementy małej architektury, zamontowano ławki. Chcieliśmy poprawić w ten sposób jakość i bezpieczeństwo – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
rozok4rozok5
Oficjalnie plac otwarto z początkiem lipca. Najbardziej wymagający recenzenci i testerzy byli zgodni, nowy plac zabaw jest strzałem w dziesiątkę. – Jest duży, kolorowy i bardzo mi się podoba – mówi Lena. A Julia, jej koleżanka z podwórka dodaje. – Tyrolka jest podwójna i można się ścigać, super! Dawid przyznaje, że teraz jest dużo więcej atrakcji. – Wcześniej nie było strefy dla małych dzieci, toru przeszkód. Podobnie uważają rodzice i opiekunowie. – Jest całkiem inaczej. Bezpieczniej – mówią. Witold Podgórski, wykonawca placu zabaw, przyznaje, że w Parku Róż użyto wiele ciekawych rozwiązań. – Zaproponowaliśmy m.in. linarium, podwójną tyrolkę, urządzenie przypominające deskorolkę.

Przebudowę placu zabaw oraz jego bezpośredniego otoczenia rozpoczęto w październiku. Była to kontynuacja prac wykonanych w roku 2016, polegających na renowacji centralnej części Parku Róż. Roboty toczyły się na powierzchni ok. 3000 mkw. i kosztowały niemal 1,5 mln zł, z czego około 700 tys. zł zapłacono za nowe urządzenia.

| 2018-07-30 | Wiadomości