Ponad 49 tys. zł dla Aniołów

bal czoloDochód z charytatywnego Balu Prezydenta trafi do podopiecznych Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Podczas imprezy wręczono również nagrody w ramach plebiscytu Chorzowski Przedsiębiorca Roku.Cel jest szczytny: wsparcie najbardziej potrzebujących. Już po raz trzeci podczas Balu Prezydenta Chorzowa przedsiębiorcy udowodnili, że los takich osób nie jest im obojętny. Dzięki ich hojności ponad 49 000 zł. trafi do podopiecznych Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. – Jestem wzruszony, że tak wiele osób przyłączyło się do licytacji – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
tadla
Podczas balu pod młotek trafiły między innymi poszetka z apaszką przekazane przez pierwszą damę Rzeczpospolitej Polskiej, zdjęcie z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka reprezentacji Polski na Euro 2016 z podpisami, płyta z autografami artystów z koncertu Jimek, MIUOSH i NOSPR, a nawet kurtka Ferrari. Imprezę, którą poprowadziła Beata Tadla, zorganizował Urząd Miasta wraz z Centrum Przedsiębiorczości. – Chcemy skłonić przedsiębiorców do refleksji, że zarobione pieniądze można spożytkować dla dobra innych. W tym przypadku dzieci. – mówi Piotr Małecki, prezes Centrum Przedsiębiorczości. W sumie podczas balu udało się zebrać 49 100 zł. Całość prezydent Chorzowa przekaże na rzecz Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Organizacja pomaga między innymi potrzebującym dzieciom z chorzowskiego Biadacza (potoczna nazwa części Chorzowa Batorego). Szefową Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów” bardzo cieszy kwota, jaką udało się zebrać. – Musimy wszystkie środki zdobywać. Pod naszymi skrzydłami jest setka dzieci w naszych placówkach, jest pięćset w programach ulicznych, jest około 80 rodzin, to w sumie około tysiąca osób w ciągu roku. Żeby rzeczywiście móc im towarzyszyć każdego dnia, żeby móc wziąć ich na wakacje, do lekarza, czy do fryzjera, te środki są potrzebne. Każda możliwość ich pozyskania jest ważna, bo pozwala nam realizować naszą misję – nie ukrywa wzruszenia Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”.
tancetance2
Stowarzyszenie pomaga dzieciakom z Biadaczabajka
Pomoc młodzieży i dzieciom ze środowisk patologicznych oraz osobom niedostosowanym społecznie, a także ich rodzinom to cele Stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”. Stowarzyszenie powstało w 1991 roku. Początkowo prowadziło działalność w centrum Katowic: głównie na dworcu kolejowym. W 1994 roku stowarzyszenie znalazło siedzibę w zniszczonym domu przy ulicy Andrzeja w Katowicach. W 1999 roku uruchomiono Punkt Pracowników Ulicznych w Załężu, a w roku 2001 otwarło świetlicę Śródmieściu Katowic i Załężu. Obecnie prowadzi w Załężu Środowiskowy Program Psychoprofilaktyczny dla Dzieci i Młodzieży oraz ich Rodzin Zagrożonych Marginalizacją Społeczną. Od 2015 roku „Anioły” niosą pomoc młodzieży i dzieciom z Chorzowa Batorego. Na „Dom Aniołów Stróżów” można przekazać 1% swojego podatku.

| 2017-03-02 | Wiadomości