Rekordowy KajTerozPodczas pierwszego roku funkcjonowania użytkownicy Chorzowskiego Roweru Miejskiego korzystali z systemu blisko 266 tysięcy razy. System liczy już 460 rowerów i 46 stacji. KajTeroz zadebiutował 11 października 2018 roku. Jest to jeden z dziewięciu systemów rowerowych w województwie śląskim. W momencie uruchomienia samoobsługowej wypożyczalni rowerów, w Chorzowie dostępnych było 150 jednośladów i 15 stacji. Obecnie jest już ich 460 w 46 punktach w mieście. Obok tradycyjnych rowerów chorzowski system to także rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, rowerki dziecięce, tandemy i rowery familijne typu cargo. Rowery bardzo dobrze przyjęły się w mieście. Od inauguracji systemu zarejestrowało się w nim niemal 24 500 chorzowian zarejestrowało się w systemie.
– Po pierwszym roku działania KajTeroza widać, że takie rozwiązanie dobrze przyjęło się w Chorzowie i możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – podkreśla Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska. Miłośnicy dwóch kółek najbardziej aktywni byli w kwietniu 2019 roku – z rowerów skorzystali ponad 55 tysięcy razy. Najlepszym dniem była środa, 1 maja 2019 roku. Padł wtedy dotychczasowy rekord aż 3447 wypożyczeń. Oznacza to, że z każdego jednośladu skorzystano ok. 7 razy!
– Rekordowe liczby dowodzą, że chorzowianie korzystają z rowerów miejskich nie tylko w ramach weekendowych wycieczek. Bardzo cieszymy się, że szybko stały się one codziennym środkiem transportu – Andrzej Kotala,
Prezydent Chorzowa.

| 2019-11-13 | Puls Miasta