Rośnie bezpieczeństwo, spada przestępczość

kotala policja autaDzień w chorzowskiej policji: 46 przeprowadzonych interwencji, 244 wykonane badania stanu trzeźwości, 131 wylegitymowanych osób, 2 przestępców zatrzymanych na gorącym uczynku. To dane z policyjnych statystyk za rok 2016.- W minionym roku w Chorzowie popełniono łącznie 2047 przestępstw. Oznacza to, że odnotowaliśmy spadek przestępczości w porównaniu do 2015 roku, w którym wyliczono 4765 przestępstw – mówi mł. asp. Olga Klimoszek, rzecznik policji w Chorzowie. Wśród ujawnionych przestępstw aż 116 dotyczy prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Policjanci z drogówki zatrzymali też 308 kierowców będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Odnotowano też 839 kolizji. – Nie udzielenie pierwszeństwa, brak bezpiecznej odległości czy nieprawidłowe cofanie, to najczęstsze przyczyny kolizji – mówi Olga Klimoszek. W wyniku zdarzeń drogowych ranne zostały 32 osoby. Niestety, w ubiegłym roku, doszło też do dwóch wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. – W roku 2016 wykryto jedno zabójstwo – informuje rzecznik. W ubiegłym roku chorzowscy funkcjonariusze zabezpieczyli 42 imprezy masowe, z czego 18 to mecze Ruchu Chorzów. – W związku z zabezpieczeniem imprez masowych zatrzymano 39 osób naruszających przepisy prawa, a 985 osób ukarano mandatami – mówi Olga Klimoszek. W ubiegłym roku miasto przekazało chorzowskiej policji ponad 237 tys. zł. Część z tego trafiła m.in. na modernizację siedziby KMP. Zakupiono też m.in. siedem radiowozów, dwa konie, przeznaczono środki na dodatkowe patrole. – Miasto wspiera policję od wielu lat. Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby poprawiać bezpieczeństwo, należy przeznaczać na ten cel środki finansowe. Nagradzamy wyróżniających się funkcjonariuszy, przekazujemy pieniądze na zakup sprzętu, konieczne modernizacje czy dodatkowe patrole, które widać na naszych ulicach. To wpływa na poczucie bezpieczeństwa – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. W 2016 roku przedstawiciele służb mundurowych, władz miasta oraz mieszkańcy wzięli udział w pracach nad mapą zagrożeń bezpieczeństwa. Ma ona przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście. W inwestycyjnych planach KMP w Chorzowie na ten rok przewidziano m.in. zagospodarowanie terenu za budynkiem komendy oraz rozpoczęcie termomodernizacji budynku komisariatu przy ul. Stefana Batorego.
zastpolkomendotwar
W ubiegłym roku otwarto wyremontowaną siedzibę Komendy Miejskiej Policji przy ul. Legnickiej w Chorzowie Starym. Gruntowną modernizację przeszedł także budynek dawnego komisariatu policji przy ul. Sobieskiego 3, do którego wprowadzili się funkcjonariusze chorzowskiej Straży Miejskiej.
Na zdjęciach: Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa, podczas przekazania chorzowskim policjantom radiowozów zakupionych przez miasto. Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa ds. Technicznych i Rozwoju, podczas uroczystości z okazji Święta Policji gratuluje chorzowskim funkcjonariuszom szczególnych osiągnięć w służbie.

| 2017-03-02 | Wiadomości