Rusza modernizacja HajduckiejKolejny ważny odcinek drogowy w mieście przejdzie metamorfozę. Gruntowną przebudowę ulicy Hajduckiej realizują wspólnie spółka Tramwaje Śląskie S.A. oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie,a generalnym wykonawcą jest gliwicka firma Silesia Invest.
Modernizacja ul. Hajduckiej obejmuje m.in. około 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej, a także gruntowną przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni. Prace w części tramwajowej mają potrwać do połowy kwietnia przyszłego roku, a w zakresie drogowym do połowy października 2021 r. Całkowita wartość inwestycji, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, wynosi 18,6 mln zł netto.
- Kolejny raz nasza Spółka działa wspólnie z władzami Chorzowa, by przy jednym remoncie gruntownie odmienić fragment miasta – mówi Bolesław Knapik, prezes Zarządu Spółki Tramwaje Śląskie S.A. – Mamy na tym polu już kilka sukcesów i jestem przekonany, że zarówno toczące się prace na ul. 3 Maja, te które ruszają na ul. Hajduckiej i te, które chcemy rozpocząć wkrótce na ul. Powstańców, również przyniosą pozytywne zmiany – dodaje prezes Tramwajów Śląskich.
Na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje, sporo zmian czeka również kierowców. – Dla pasażerów jak i dla mieszkańców tej części Chorzowa to nie będzie łatwy czas, ale zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da, dlatego prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za niedogodności – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego
W pierwszym etapie przebudowy ul. Hajduckiej pracami objęte są chodnik oraz część jezdni ulicy położne po stronie budynków z numerami nieparzystymi. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest w grudniu 2020 r.
- ulica Hajducka na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ulicami Cmentarną i Kordeckiego oraz na odcinku od skrzyżowania z ulicami Cmentarną i Kordeckiego do skrzyżowania z ulicą Dobrodzieńską wyłączona została z ruchu pojazdów. Dopuszczony jest wyłącznie dojazd do posesji nr 17-54, pojazdów budowy i pojazdów służb komunalnych. Ruch tych pojazdów odbywać się będzie jednokierunkowo z kierunku ul. Dąbrowskiego w kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej oraz z kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej w kierunku al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Na całym odcinku ulicy Hajduckiej objętym przebudową obowiązuje zakaz zatrzymywania się pojazdów. Przejazd pojazdów z kierunku ul. Kordeckiego w kierunku ul. Cmentarnej przez modernizowaną ulicę Hajducką odbywa się bez ograniczeń,
- pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej z ulicą Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z al. Bojowników o Wolność i Demokrację, wyznaczony został objazd ulicami Dąbrowskiego – drogą wojewódzką nr 902 (DTŚ) – al. BoWiD,
- dojazd do posesji nr 2-12 położonych przy ul. Cmentarnej możliwy jest z kierunku ulicy Dąbrowskiego przez ulice Częstochowską i Kordeckiego.
- zmienia się także organizacja ruchu tramwajowego i autobusowego – szczegóły dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitarnego.
- wszystkie zmiany w organizacji ruchu uwzględniane są na mapach bezpłatnej nawigacji Waze (www.waze.com/get)

| 2020-05-27 | Puls Miasta