Rusza ogromna inwestycja mieszkaniowa

pgm mieszkania kom77 mieszkań komunalnych powstanie przy ul. Karola Miarki 40. Będzie to największa tego typu, wyceniana na ponad 17 mln zł, inwestycja w Chorzowie.Na potrzeby mieszkalne modernizowany będzie dawny budynek szpitala. – Kilka lat temu narodził się pomysł, by wykorzystać ten obiekt na cele mieszkaniowe, by w ten sposób poprawić sytuację lokalową w Chorzowie. Dziś ten pomysł wcielamy w życie. Będzie to poważna i pracochłonna przebudowa – mówi Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor ZK PGM w Chorzowie. W zmodernizowanym budynku – o łącznej powierzchni niemal 3935 mkw. – będzie 77 mieszkań komunalnych „pod klucz” – od kawalerek po mieszkania kilkupokojowe, w tym jedno dwupoziomowe. 8 lokali dostosowanych będzie dla osób niepełnosprawnych. W budynku będzie 5 wind, na każdym poziomie komórki lokatorskie, rowerownie i wózkownie. Mieszkańcy zyskają także parkingi i miejsca garażowe. Nieruchomość zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej.
wizual miarki
Umowę na prace budowlane podpisano 26 lutego. Wykona ją konsorcjum dwóch firm z Częstochowy – „Budo-Max” i „Rekbuk”. Według planu, roboty powinny zakończyć się pod koniec lutego 2021 roku. – Czasu nie mamy za wiele, musimy się zmobilizować. Mamy gotowy projekt i będziemy się go trzymać. Nasza firma posiada spore doświadczenie, remontowaliśmy i stawialiśmy od podstaw wiele rożnych obiektów – mówi Radosław Marks, współwłaściciel wchodzącej w skład konsorcjum firmy „Budo-Max”. Inwestycja kosztować będzie ponad 17 milionów złotych, z czego niemal 8 mln zł pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego.
umowa pgm
Adnrzej Kotala, Prezydenta Chorzowa
Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę. Za dwa lata będzie się tutaj mieszkało bezpiecznie i wygodnie – w komfortowych lokalach, dostępnych również dla osób starszych. Dzięki inwestycji zmieni się także wygląd tej części Chorzowa II.

| 2019-03-01 | Wiadomości