Rynek w przebudowie

rynek przebudowaRewitalizacja chorzowskiego Rynku to jedna z największych tegorocznych inwestycji w mieście. Chorzów pozyskał na to zadanie ponad 7 mln zł dotacji.

Obecnie na płycie Rynku prowadzone są prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej, wykonywane są także fundamenty pod pawilony. Wymieniana jest nawierzchnia na parkingu południowym pod estakadą. Po zakończeniu tych prac rozpocznie się remont na parkingu północnym. Projekt rewitalizacji Rynku zakłada m.in. powstanie przeszklonych pawilonów dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Po lewej i prawej stronie estakady zaplanowano miejsce dla zielonych skwerów, zaś przed budynkiem Urzędu Miasta pojawi się fontanna.
Remont ruszył pod koniec 2017 roku, a z początkiem 2018 miasto otrzymało ponad 6,5 mln zł unijnej dotacji na realizację projektu „Rewitalizacja chorzowskiego rynku”. 1 mln zł trafi także na ten cel z budżetu państwa. Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie prac budowlanych wygrało konsorcjum fi rm: PB JAEKEL-BUD-TECH i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych MPRD. Całkowity koszt zadania to 22,5 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na drugi kwartał 2019 roku.

| 2018-02-19 | Puls Miasta