Stadion Śląski areną gwiazd

memorialPierwszy krok został zrobiony i chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląski to doskonałe miejsce na organizację wielkich imprez lekkoatletycznych. 8 czerwca z trybun „Kotła Czarownic” uczestników memoriału oklaskiwało ponad 20 tysięcy widzów.W Chorzowie mogliśmy zobaczyć gwiazdy światowej lekkoatletyki: kapitalną Genzebe Dibabę, która z ogromną przewagą wygrała bieg na 1500 m, francuskiego tyczkarza Renauda Lavillenie, który był o krok od odpadnięcia z konkursu, ale uporał się z problemami i zwyciężył w wielkim stylu, potężnego litewskiego dyskobola Andriusa Gudziusa, który ustanowił najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Były także polskie triumfy, które będą zapamiętane na długo. Przede wszystkim sukces Justyny-Święty Ersetic, która w biegu na 400 m wyprzedziła na finiszu utytułowaną Allyson Felix. Wojciech Nowicki pobił na Stadionie Śląskim rekord życiowy, wygrywając konkurs rzutu młotem i pokonując kolegę z kadry Pawła Fajdka. Ewa Swoboda była najszybsza na „setkę”. Co najważniejsze, bohaterowie memoriału chwalili publiczność w Chorzowie. Podkreślali, że atmosfera była znakomita, a na Stadionie Śląskim regularnie powinny odbywać się duże mityngi. Kolejny – już 22 sierpnia: Memoriał Kamili Skolimowskiej.
ogrzyska parao
Stadion Śląski był jedną z aren XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, w których wzięło udział 1000 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Rywalizacja toczyła się od 9 do 12 czerwca w Katowicach, Chorzowie
i Mikołowie. Na chorzowskim stadionie odbyły się zawody w lekkoatletyce, piłce nożnej, kolarstwie, trójboju siłowym i bocce. Igrzyska Olimpiad Specjalnych to jeden z trzech – obok igrzysk olimpijskich i paraolimpiady – filarów ruchu olimpijskiego. Jest dedykowany osobom z niepełnosprawnością intelektualną (w Polsce żyje ich ok. 1,2 mln). Dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska chwaliła organizatorów igrzysk na Śląsku. – Za cztery lata (zawody odbywają się w cyklu czteroletnim – przyp. red.) poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko – przyznała Joanna Styczeń-Lasocka.

| 2018-06-20 | Wiadomości