Święto Miasta 2019

DSC03075Chorzowianie bawić się będą całymi rodzinami pod Szybem Prezydent, w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym, a także na ulicy Wolności. Spotkania i uroczystości przewidziano też w wielu innych miejscach.

1 i 2 czerwca zaplanowano plenerową imprezę w chorzowskim Skansenie pod nazwą „Z orężem przez wieki”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać zarówno rycerzy, jak i żołnierzy. Jak co roku, w programie zjazdu znajdą się pokazy, warsztaty i  konkursy – dla dzieci i dorosłych.

Świętu Miasta towarzyszyć będzie organizowana w całym województwie Industriada. Chorzowska odsłona tej imprezy będzie miała miejsce 8 czerwca pod Szybem Prezydent.

W tym samym miejscu chorzowianie spotkają się 14 czerwca. W atmosferze pikniku zaprezentują się grupy twórcze z domów kultury, a następnie wystąpią: Agata Sobocińska (godz.19.00), Sarsa (godz. 20.15) oraz zespół Blue Cafe (godz. 21.00).

15 czerwca na ulicy Wolności i  ulicy Jagiellońskiej rozbrzmiewać będzie muzyka w ramach festiwalu animacji SAMOVOLKA. Będą akcje performatywne, pokazy taneczne, teatr uliczny, animacje i warsztaty plastyczne. Przy budynku poczty, od godz. 18.00, wystąpią O.S.T.R., OTSOCHODZI, GRUBSON. Tego samego dnia organizacje pozarządowe będą miały swoje stoiska przy ul. Sienkiewicza.

16 czerwca na swój spektakl pt. „Rajzentasza” zaprasza Teatr „Reduta Śląska”. Przedstawienie rozpocznie się na małej scenie Teatru Rozrywki o godz. 18.00. Na zakończenie obchodów Święta Miasta, 23 czerwca o godz. 11.00, w kościele św. Marii Magdaleny odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta z  okazji upamiętnienia historycznych wydarzeń związanych z powstaniem Chorzowa.

| 2019-05-20 | Wiadomości