Ule na dachu ChCK

Chorzów zyskał 100 tysięcy nowych mieszkańców. Wszyscy mają żółto-czarne paski i zadomowili się w centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza 3.
To właśnie na dachu Chorzowskiego Centrum Kultury stanęły 3 ule. Pszczoły będą korzystały z miejskiej zieleni i produkowały miejski miód. Co ważne, badania Politechniki Śląskiej wykazały, że jest on tak samo zdrowy, jak ten pochodzący ze wsi. Miasto jest wyjątkowym terenem dla pszczół – jest w nim statystycznie cieplej niż na terenach wiejskich. Ponadto w mieście nie używa się tylu pestycydów. Dzięki temu zbiory są bardziej intensywne (pszczoły od czerwca wyprodukowały już 30 kg miodu), a sezon pszczelarski trwa dłużej. – Chodzi głównie o zrównoważony rozwój. O to, aby pogodzić życie w mieście z naturą i żeby zrobić coś dobrego dla środowiska – podkreśla Krzysztof Poppe, pszczelarz z Pasieki Śląskie Miody.
W lipcu odbyły się już pierwsze warsztaty w ramach projektu ChCKowa Pasieka Artystyczno-Edukacyjna. Najbliższe zajęcia planowane są na 2 i 28 sierpnia.

| 2019-07-31 | Puls Miasta