Wojna płci w Chorzowie? Nie, to program uszyty na miarę

50568720_2260798957491655_534133467349254144_o„Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto mężczyzn” to nowy projekt, który z przymrużeniem oka traktuje debatę na temat równości płci i proponuje mieszkańcom w wieku od 18 do 59 lat wachlarz ciekawych i twórczych aktywności.
Warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, treningi sportowe czy taneczne, ale też turnieje gier komputerowych i pokazy filmów. To projekty „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn” w telegraficznym skrócie. – Chcemy zaproponować interesująca ofertę dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 59 lat, dla których do tej pory organizowano niewiele wydarzeń czy spotkań – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Może to zaskakujące, ale to właśnie ta grupa zdiagnozowana została jako najmniej aktywni uczestnicy kultury. W szczególności dotyczy to mężczyzn.
I tak na przykład jednego dnia panie będą mogły wysłuchać dobrych rad kosmetyczki, by tydzień później spróbować swoich sił w brazylijskim jiu-jitsu. Tymczasem panowie staną przed szansą, by zwiedzić nietypowy salon samochodowy pełen motoryzacyjnych nowości, wziąć udział w premierze filmu ;niebieskie Chachary” albo porozmawiać o stylizacji włosów czy brody z fachowcem. Program „Chorzów Miasto kobiet” rozpoczął się w styczniu. Do tej pory odbyły się już warsztaty poświęcone między innymi medycynie estetycznej czy dietoterapii. – Każde nasze spotkanie posiada motyw przewodni i składa się z części teoretycznej i praktycznej – opowiada Sekuła. – Wszystkim dotychczasowym uczestnikom ta formuła przypadła do gustu, wiele z nich po udziale w jednym spotkaniu zapisywało się od razu na kolejne. Pełny harmonogram projektu „Szyjemy na miarę” dostępny jest na stronach www.chorzow.eu i www.centrum.chorzow.eu.

Udział we wszystkich warsztatach dla uczestników jest bezpłatny w związku z ograniczoną liczebnością grup, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Zgłaszać można się mailowo na adres pas@chorzow.eu lub pod numerem telefonu 32 416 5215.
liczby na miare
Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej
Jakiej płci jest nasze miasto? Który pierwiastek jest we Chorzowie silniejszy – kobiecy czy męski? Te dylematy trudno oczywiście potraktować zupełnie poważnie, ale stanowią dobry punkt wyjścia do ciekawej i wartościowej debaty, której konsekwencją jest konieczność postanowienia sobie innych pytań, tym razem już takich całkowicie na serio. Jak sprawić, by mężczyźni chętniej uczestniczyli w życiu kulturalnym? Co zrobić, aby kobiety częściej robiły coś tylko dla siebie, bez wyrzutów sumienia? Odpowiedzi i rozwiązań będziemy szukać realizując projekt „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn”.
miasto kobiet
miasto mezczynz
partnerzy

| 2019-02-11 | Wiadomości