Wspinali się po puchar

33 metry biegu z ważącą ponad 8 kilogramów drabiną, zarzucenie jej na wspinalnię oraz wspinaczka na trzecie piętro to zadanie,
przed którym stanęli turniejowi zawodnicy. Najsprawniejsi strażacy z całej Polski rywalizowali podczas XXIII Międzynarodowego Turnieju we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej o Puchar Prezydenta, który zorganizowano w chorzowskiej komendzie. Oprócz pucharu i nagród zawodnicy mierzyli się też z rekordem wspinalni, który od 2013 roku należał do Czecha, Kamila Bezruča.
Reprezentant naszych południowych sąsiadów pokonał wtedy tor w 14,10 sekundy. Po czterech latach wynik został pobity, a nowym rekordzistą obiektu jest Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego, który wykonał zadanie w 13,99 sekundy. Drugie miejsce zdobył Ślązak Tobiasz Klama z czasem 14,18 sekundy, zaś trzecie Mirosław Cyrson z Pomorza wspinając się w 14,67 sekund.