Zamelduj się w Chorzowie… i wygraj tablet

sh czoloPodwójne bilety do Wesołego Miasteczka, na mecz Ruchu oraz zniżki do chorzowskich restauracji i kawiarni – to tylko część pakietu powitalnego dla mieszkańców, którzy do końca roku zameldują się w Chorzowie.Urząd Miasta ponownie startuje
z akcją „Zamelduj się w Chorzowie”. Tym razem oprócz zestawu karnetów, zniżek i gadżetów, na nowo zameldowanych czeka także konkurs. Jeden z 50 tabletów trafi do mieszkańca, który przy okazji wizyty w Wydziale Spraw Obywatelskich wypełni kartę konkursową. Wystarczy dokończyć zdanie „Dobrze jest mieszkać w Chorzowie, bo…”. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych powodów nie dopełniły obowiązku meldunkowego. – Wszystkie formalności można załatwić w pokojach 9 lub 11, znajdujących się na parterze Urzędu Miasta. Co ważne – nie zajmie to więcej, niż 15 minut. Specjalnie dla zapracowanych uruchomimy także dodatkowe, sobotnie dyżury – 2, 9 i 16 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 – wyjaśnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
Dlaczego warto być zameldowanym w swoim mieście?
Takie osoby mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w gminie. To one wybierają prezydenta i radnych, mogą zgłaszać projekty i oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim bez dodatkowych formalności. Nie bez znaczenia są też podatki, które są wykorzystywane na poprawę jakości życia w mieście. Około 40 proc. naszego podatku dochodowego zasila budżet gminy, w której jesteśmy zameldowani na pobyt stały. To dzięki tym pieniądzom remontowane są m.in. drogi i chodniki, budowane są place zabaw. Z nich pochodzą dotacje dla żłobków, przedszkoli i szkół, a także na politykę senioralną i ochronę
zdrowia. Akcja „Zamelduj się w Chorzowie” potrwa do 31 grudnia br.
Jak się zameldować?
Potrzebny jest dowód osobisty lub paszport, wniosek o zameldowanie oraz dokument potwierdzający prawo do lokalu. Zameldowania dokonuje się osobiście lub przez pełnomocnika, który w chwili dokonywania meldunku będzie się legitymował pisemnym upoważnieniem od osoby chcącej dokonać zameldowania. Upoważnienie powinno zawierać dane upoważnionego i upoważniającego (imię, nazwisko, PESEL, adres).
okupska
warzycha
naliwsajko
matysik
kotala
Partnerami akcji są: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Teatr Rozrywki, Chorzowskie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury Batory, Ruch Chorzów, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Pizzeria Pod Drewnianym Bocianem, Gryfno! Kafe, pizzeria Ludzie Mówią Różne Rzeczy, Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Tramwaje Śląskie.

| 2017-11-24 | Wiadomości