Zapłacisz w wydziale lub opłatomacie

Ma być wygodniej i sprawniej. Bezgotówkowych opłat w Urzędzie Miasta będzie można dokonać w terminalach znajdujących się w wydziałach, a także w opłatomatach czy przelewem bankowym. Z tego powodu wyłączone z obsługi zostanie okienko kasowe w budynku urzędu.
W celu zwiększenia wygody obsług mieszkańców Urząd Miasta zmienia sposób dokonywania płatności. Opłaty komunikacyjne, za odpady komunalne, podatek od nieruchomości i inne będzie można uiścić w wydziałach za pomocą terminali płatniczych oraz w opłatomatach. Te zostaną umieszczone przy referacie komunikacji (jak dotychczas), ale też na parterze budynku w holu głównym oraz w budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Dąbrowskiego.
Kartą będzie można zapłacić chociażby za dziennik budowy czy kartę wędkarską. Istnieje też możliwość dokonania opłat za pomocą przelewu bankowego.
Obsługa mieszkańców w Urzędzie Miasta nadal odbywa się z zachowaniem jak największej ostrożności. Aby załatwić sprawę, należy najpierw umówić się telefonicznie z wydziałem. Następnie w danym dniu o ustalonej godzinie przyjść do Urzędu Miasta, korzystając z jednego z trzech wejść do gmachu (którym wejściem należy wejść poinformuje urzędnik). Na wizytę w urzędzie należy przyjść w maseczce. Zalecane jest posiadanie własnego długopisu i rękawiczek.

| 2020-06-20 | Puls Miasta