Zieleń, woda i ochłoda

rynek z umKońca dobiegają prace związane z budową przeszklonych pawilonów. Instalowana jest także sterowana komputerowo fontanna. Na ochłodę podczas upalnych dni, kiedy będzie można tutaj zrelaksować się pośród zieleni.Remont rynku rozpoczął się pod koniec 2017 roku. Przez ten okres prace przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. W tym roku zakończono wymianę nawierzchni przed urzędem, powstała trawiasta górka z siedziskami. Pojawią się już pierwsze nasadzenia. Na nowym rynku pojawi się ponad 40 drzew, w tym wiśnia, platan, jabłoń oraz 3 tys. krzewów. A w przeszklonych pawilonach nie zabraknie miejsca dla
gastronomii, usług i miejskich instytucji.
pawilon
Etapy prac systematycznie śledzą Monika Pogoda i Marta Łebek, które niemal codziennie spotykają się na pobliskim centrum przesiadkowym. – Modernizację rynku obserwujemy od początku i nie możemy doczekać się już końca prac. Jesteśmy bardzo ciekawe, jak będzie wyglądało to miejsce za kilka miesięcy – przyznają. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy rynek będzie gotowy na przełomie maja i czerwca.
Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa
Nasze miasto systematycznie zmienia swoje oblicze. Wkrótce zakończy się budowa nowego, funkcjonalnego rynku. Będzie to miejsce spotkań mieszkańców, gdzie można odpocząć, poczytać książki czy napić się kawy.

| 2019-03-01 | Wiadomości