Zmodernizowano oddział chirurgii dziecięcej

zsm dzieciW Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana 7 zakończył się remont oddziału chirurgii dziecięcej. To właśnie tutaj trafią mali pacjenci z urazami, obrażeniami i poważnymi ranami pooparzeniowymi.- Największą zaletą naszego szpitala jest to, że jest on wielospecjalistyczny. To bardzo ułatwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków, a trzeba podkreślić, że na ten oddział trafia rocznie ponad 2500 pacjentów – wyjaśnia Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Chorzowa.
W 8 wyremontowanych salach znajdują się 23 łóżka. Na miejscu zainstalowano także nowoczesną konsolę pielęgniarską, która
pozwoli lepiej monitorować stan zdrowia małych pacjentów. Ponadto wyremontowano gabinet diagnostyczno-zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze. Od podstaw wymieniono wszystkie instalacje, a także zamontowano wydajną klimatyzację. – Przestronne łazienki, przytulne sale pomalowane w kolorach wybranych przez załogę tego oddziału. Dla dzieci, rodziców i personelu, to ogromna zmiana.
W porównaniu do tego co było, to naprawdę: niebo a ziemia – twierdzi Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Na oddziale zainstalowano także bezpłatną, ogólnodostępną sieć Wi-Fi. – To rozwiązanie na pewno ucieszy
małych pacjentów. Dzięki temu będą mogli pozostać w stałym kontakcie z rówieśnikami, nawet podczas dłuższego leczenia – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. Koszt robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 2 miliony złotych.

| 2019-02-11 | Wiadomości