Jazzowe talenty promują się w Chorzowie


_MG_5811

Chorzów rozpoczął współpracę z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. 20 kwietnia odbył się pierwszy z serii koncertów, w którym wystąpiło 14 wokalistów i wokalistek. Wydarzenie zostało zarejestrowane i już wkrótce będzie dostępne w sieci.
– To dla nas bardzo ważne, że możemy wykonywać swoje autorskie kompozycje. W trakcie pandemii mamy bardzo mało okazji, aby się spotkać i zagrać z zespołem. Chcemy być dalej artystami, chcemy z tego żyć i jest to dla nas ważne doświadczenie – tłumaczy Natalia Kordiak, wokalistka i koordynatorka projektu.
Koncerty będą nagrywane i udostępniane w mediach społecznościowych na kanałach obu instytucji. Studenci zyskają zatem nowe, klimatyczne miejsce prób i koncertów, a stworzone przy tym nagrania mają promować zarówno Galerię Sztuki Muzycznej i Obrazu, Akademię Muzyczną w Katowicach, jak i samych młodych artystów.
– Tu będą się działy przepiękne rzeczy i bardzo zróżnicowane. Każda taka inicjatywa koncertowa będzie rejestrowana. Chcemy szeroko wypromować zarówno galerię, akademię, nasz wydział jazzu, jak i poszczególnych wykonawców – tłumaczy dr hab. Paweł Tomaszewski, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W trakcie następnego spotkania stworzone zostanie nagranie koncertu instrumentalistów Wydziału Jazzu AM w Katowicach.

Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu jest stosunkowo młodą instytucją, ale ma już dużą renomę w świecie muzyki. Od teraz studenci Akademii Muzycznej zyskają nowe miejsce prób i koncertów. Mam nadzieję, że to pomoże im w rozwoju ich przygody z muzyką. – Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

| 2021-04-27 | Wiadomości