Kolejne mieszkania z nowymi lokatoramiDwa nowe budynki mieszkalne przy ulicy Żeromskiego są już zasiedlone.
Pierwsi lokatorzy klucze do własnego M odebrali we wtorek 17 sierpnia. Inwestycja przy ul. Żeromskiego to dwa, pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdują się 42 mieszkania. Ich budowa kosztowała 13 milionów złotych. Miasto partycypowało w kosztach na poziomie 6 milionów złotych. Reszta to wkład własny Regionalnego TBS i środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Wszystkie mieszkania posiadają komórki lokatorskie i są zrealizowane w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne, panele podłogowe, płytki ceramiczne oraz potrzebne instalacje. Mieszkania mają powierzchnie od 38 m2 do niemal 60 m2. Oba budynki dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Również niektóre mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością
- Powstało jedno mieszkanie jednopokojowe, 33 mieszkania dwupokojowe i 8 mieszkań trzypokojowych – wskazuje Leszek Wenda, Prezes Regionalnego TBS.
Mieszkania nie są lokalami komunalnymi, to model znany z towarzystw budownictwa społecznego, oparty na wpłacie własnej, czynszu i opcji dojścia do własności. Urząd Miasta przeprowadzał nabór na lokatorów, którzy musieli spełniać odpowiednie kryteria finansowe.
To kolejna inwestycja mieszkaniowa, w którą zaangażował się Urząd Miasta w Chorzowie. W ostatnich latach oddano do użytku nowoczesne budynki przy ul. Kościuszki oraz ul. Truchana. Niebawem do użytku oddany zostanie cały kompleks mieszkaniowy przy ul. Karola Miarki, a w najbliższych latach w ramach SIM Śląsk w Maciejkowicach powstanie osiedle na nawet 1200 mieszkań. 
- Procedurę udało mi się wypełnić w 3 dni, więc nie była ona zbyt skomplikowana. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego mieszkania – jest wykończone, więc nie potrzeba dużego wkładu żeby móc się wprowadzić – mówi Kamil Plachetka, lokator nowego budynku przy ul. Żeromskiego. – Jest to dobra opcja dla młodych ludzi, bo nie trzeba zaciągać dużego kredytu. Małym kosztem można mieć do dyspozycji mieszkanie z niskim czynszem – dodaje.

| 2021-08-29 | Wiadomości