Miasto z pomocą dla gastronomów

Branża gastronomiczna coraz trudniej znosi trwający od wielu miesięcy lockdown. W styczniu 2021 roku, na wniosek prezydenta Andrzeja Kotali, Rada Miasta przyjęła uchwałę zapewniającą pomoc restauratorom i zwrócenie im pełnej rocznej opłaty koncesyjnej. Urząd Miasta poinformował, że wszystkie przelewy trafiły już do restauracji i pubów.
Z miejskiej pomocy skorzystało 93 przedsiębiorców, czyli ponad 90% uprawnionych podmiotów. Na ich konta trafiło w sumie 259 tysięcy złotych. Zachęcamy do zamawiania pysznego jedzenia w chorzowskich lokalach gastronomicznych.
To są właśnie te obszary, w których miasto może wesprzeć dzisiaj branże, które mają ogromne problemy związane z pandemią koronawirusa i lockdownem. Oprócz zwolnienia z opłat koncesyjnych wciąż wspomagamy przedsiębiorców, proponując niższe stawki czynszu za lokale pozostające w naszych zasobach. Mam nadzieję, że niebawem ponownie będziemy wszyscy mogli spotkać się w naszych świetnych chorzowskich restauracjach i barach. – Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

| 2021-04-27 | Puls Miasta