Mieszkaniowa inwestycja przy ulicy Karola Miarki

Budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Karola Miarki 40 powoli wkracza w końcową fazę. Realizujący inwestycję Zakład Komunalny PGM informuje, jak będą rozmieszczone lokale w kolejnych segmentach obiektu.
Dawny budynek Zespołu Szpitali Miejskich (tzw. dwójka), jest adaptowany na mieszkania. Na powierzchni 3 tys. 934 metrów kwadratowych powstaje 77 lokali, które trafią do mieszkańców Chorzowa. W obiekcie zaplanowano sześć wind, a także wózkownie i rowerownie. W podziemiach budynku będzie 13 miejsc garażowych, 8 mieszkań zostało przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie uwzględniono także parkingi oraz garaże podziemne. W okolicy budynku planowanych jest łącznie 59 miejsc postojowych dla mieszkańców.
Mieszkania będą znajdowały się w czterech segmentach: południowym, północnym, wschodnim i środkowym. Łącznie w budynku znajdzie się sześć klatek schodowych.
W budynku został już wykonany pełen węzeł sanitarny, instalacje elektryczna, wentylacyjna, wodno-kanalizacyjna, a także ogrzewanie z sieci ciepłowniczej, które będzie rozliczane indywidualnie na mieszkania. W większości mieszkań wykafelkowano łazienkę i przedpokój, wymalowano też ściany oraz zamontowano kaloryfery.
– Obecnie trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i korytarzach, montaż balkonów, kończą się też prace związane z wykonaniem elewacji. Do wykonania zostały jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem terenu – wyjaśnia Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor Zakładu Komunalnego „PGM”.
Prace rozpoczęły się dwa lata temu i mają się zakończyć pod koniec tego roku. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań najpewniej na początku przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji to 17 milionów złotych, z czego 45 proc. pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego.

| 2021-06-01 | Puls Miasta