Na dwóch kółkach przez miasto


Chorzów systematycznie poszerza sieć tras rowerowych. Właśnie realizowana jest budowa ścieżki łączącej Pnioki ze stawem Amelung. Bezpiecznie rowerem będzie można przejechać wzdłuż ulicy 3 Maja. Fragment ścieżki od granicy ze Świętochłowicami jest już gotowy. Niebawem powstanie trasa wzdłuż ul. Parkowej.
Trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Parkowej. Trasa połączy Park Śląski ze ścieżkami pieszymi i rowerowymi na ulicy Kościuszki, które prowadzą do kompleksu Sztygarka oraz Nowego Rynku. Inwestycja kosztuje ponad 670 tys. zł, z czego ponad pół miliona pochodzi z dotacji.
Druga inwestycja to budowa ciągu pieszo-rowerowego, łączącego kompleks wypoczynkowy Amelung
z osiedlem Pnioki. Ścieżka pieszo-rowerowa będzie kontynuacją istniejących ścieżek w rejonie stawu Amelung oraz wykonanych w trakcie przebudowy ulicy 3 Maja. Trasa połączy kompleksy wypoczynkowe Amelung i Skałka z osiedlem Pnioki. Koszt inwestycji wynosi ponad 893 tys. zł, z czego z dotacji pochodzi niemal 760 tys. zł.
Budowa ścieżek jest dofinansowana przez Górnośląski Związek Metropolitalny w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Zadania muszą być zrealizowanie do końca 2020 roku, a ścieżki rowerowe powinny spełniać standardy rowerowe GZM.

W Chorzowie stawiamy na rowery. Realizujemy obecnie dwie ważne inwestycje polegające na budowie ciągów pieszo-rowerowych. Zadowoleni będą nie tylko rowerzyści, ale również piesi, bo ścieżki będą doskonałe do spacerów. O tym, że mieszkańcy Chorzowa uwielbiają jazdę na dwóch kółkach, niech świadczy popularność Kajteroza, chorzowskiego roweru miejskiego, który przebija popularnością swój katowicki odpowiednik – Marcin Michalik, zastępca Prezydenta Chorzowa.

| 2020-06-21 | Puls Miasta