Nowoczesna porodówka już działaZespół Szpitali Miejskich zdobył kontrakt na działalność oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Tym samym oddziały w ramach szpitala ruszyły – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – 1 lipca. Oba oddziały swoje miejsce znalazły w budynku nr 1 – na parterze i pierwszym piętrze. Oddział ginekologiczno-położniczy to maksymalnie 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz zespół porodowy umożliwiający 3 porody w tym samym czasie. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor.
Na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc, dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii. Na terenie oddziału znajduje się też pokój laktacyjny ze sprzętem chłodniczym.
Przypomnijmy: Po tym jak prywatny podmiot zapowiedział zaprzestanie działalności ginekologiczno-położniczej w Chorzowie, dyrektor ZSM Jerzy Szafranowicz oraz Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala podjęli decyzję o odtworzeniu „porodówki” w strukturach szpitala.
Od początku roku w szpitalu przy ulicy Strzelców Bytomskich trwały prace adaptacyjne dla nowego oddziału. Teraz, w pełni wyposażony, nowoczesny oddział jest już otwarty, a na salach przebywają pierwsze pacjentki!

| 2021-07-10 | Wiadomości