Prezydent z absolutorium i wotum zaufaniaNajważniejsza w całym roku sesja Rady Miasta za nami. 24 czerwca radni udzielili Prezydentowi Miasta Andrzejowi Kotali wotum zaufania i absolutorium.
Radni zatwierdzili też sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za rok 2020, które zaprezentowała Skarbnik Miasta Małgorzata Kern. 
- Pomimo trudności udało się „domknąć” budżet. Analizy pokazały nam jednak, że na obniżenie dochodów miasta wpłynęła nie tyle pandemia koronawirusa, co zmiany podatkowe z 2019 roku. Straty zanotowaliśmy przede wszystkim w dochodach z PIT od mieszkańców – tłumaczy Małgorzata Kern, Skarbnik Miasta.
Warto nadmienić, że wykonanie budżetu Chorzowa za 2020 rok pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. RIO do sprawozdania nie miała żadnych uwag.
Sesja 24 czerwca była ważna jeszcze z kilku powodów: Na początku sesji medalem za zasługi dla Chorzowa uhonorowano pośmiertnie śp. Lecha Motykę. Nagrodę odebrała Jolanta Motyka, żona zmarłego.
- Przyszłam z nagrodą, którą kiedyś za mnie odebrał Leszek. Dziś ja odbieram nagrodę za niego. On nigdy nawet nie marzył o tym, żeby ją dostać ale pewnie teraz, gdzieś tam wśród gwiazd bardzo się cieszy – mówiła pani Jolanta. 
Lech Motyka zmarł 15 maja. Prowadził ciężką i długą walkę z koronawirusem. Pan Lech Motyka był radnym Chorzowa, wieloletnim dyrektorem i pracownikiem Planetarium, przyjacielem młodzieży i wyjątkowym pedagogiem.
Wraz ze śmiercią Lecha Motyki wygasł jego mandat radnego. Ten objęła kolejna z tego okręgu kandydatka czyli Grażyna Kosińska-Jokel, która była już radną w poprzedniej kadencji. 
Radni zdecydowali również o nowych inwestycjach mieszkaniowych, które prywatni inwestorzy chcą ulokować w Chorzowie. Nowe mieszkania powstaną przy ul. Piotra Skargi oraz przy ul. Jałowcowej. Zainteresowanie deweloperów pokazuje, że Chorzów jest miastem, gdzie żyje się wygodnie i cieszy się co raz większą popularnością wśród osób szukających nowego domu. 

| 2021-07-10 | Wiadomości