Przepis na aktywną jesień? Tai-chi, joga i malarstwo


To wiedzą wszyscy: o zdrowie, szczególnie jesienią, trzeba się troszczyć. Nie każdy jest jednak świadomy tego, jak korzystny wpływ na dobre samopoczucie ma regularna aktywność fizyczna i umysłowa. Bogatą ofertę zajęć ruchowych, artystycznych czy językowych oferuje Chorzowska Akademia Seniora.
Prowadzona przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej Chorzowska Akademia Seniora wznowiła działalność we wrześniu, po kilkumiesięcznej przerwie. W ramach ChAS codziennie, od poniedziałku do piątku, prowadzone są zajęcia, warsztaty i wykłady o różnorodnej tematyce. Wśród nich znalazły się między innymi: gimnastyka, joga, tai-chi, nordic walking, zajęcia z języków obcych, warsztaty wokalne, plastyczne i malarskie.
– Uczestnictwo w Chorzowskiej Akademii Seniora to nie tylko szansa, by poszerzyć swoją wiedzę i nabyć się nowe umiejętności, ale też możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Wiele osób, które poznają się u nas, spotyka się potem regularnie na kawie czy podczas wspólnych podróży.
CIM, poza zajęciami, organizuje również rozmaite imprezy i wydarzenia o charakterze międzypokoleniowym – skierowane do osób w każdym wieku – w których seniorzy chętnie biorą udział. Na październik zaplanowane są między innymi „Warsztaty kreatywne sztuk różnych” oraz festiwal filmowy „W roli głównej: Kino”. Regularnie odbywają się również wycieczki krajoznawcze – uczestnicy Chorzowskiej Akademii Seniora odwiedzili w tym roku między innymi Opole, Złoty Potok i Beskidy.
Zajęcia w ChAS skierowane są do mieszkańców Chorzowa, którzy ukończyli 60 rok życia i są w pełni darmowe. Zapisy odbywają się w siedzibie CIM, przy ul. Dąbrowskiego 7. Szczegółowy harmonogram spotkań i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.cimchorzow.pl, na profilu Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku oraz pod numerami telefonów 695 563 067 i 32 245 93 40.

| 2020-09-28 | Puls Miasta