Szkoły ruszają bez przeszkód


_MG_5811

Koniec sierpnia to czas intensywnych objazdów po szkołach. Trzeba sprawdzić czy przed pierwszym dzwonkiem wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Szkoły wizytuje Prezydent Miasta wraz z Zastępcami i pracownikami Wydziału Edukacji. Zapewniają: Chorzów jest gotowy na nowy rok szkolny i nowe wyzwania.
Szkoły zostały wyposażone w środki higieny takie jak płyny dezyfekcyjne, maseczki ochronne oraz rękawice. Placówki ruszą w pełni stacjonarnie, ale oczywiście w przypadku fali zakażeń koronawirusem możliwe będzie wprowadzanie nauczania zdalnego okresowo dla poszczególnych klas czy szkół.
Sposobem na ominięcie nauczania zdalnego są szczepienia. Każda szkoła będzie miała możliwość skorzystania ze szczepień ochronnych przeciw COVID-19 w najbliższych jej przychodniach. Szczepienia są dobrowolne, nieobowiązkowe, dzieci mogą do nich przystąpić po uzyskaniu zgody rodziców. Warto nadmienić, że w ostatnim czasie amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła pełnej autoryzacji dla szczepionki Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 lat i starszych. Wcześniej szczepionka była dopuszczona warunkowo.
Za szkołami pracowite wakacje, ale wiele udało się zrobić jeszcze podczas pandemii i nauczania zdalnego. Na tle innych miast nie mamy się czego wstydzić. Wszystkie szkoły są przygotowane do pracy stacjonarnej. Gdyby pojawiła się potrzeba powrotu do zdalnego nauczania to też damy radę. – Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

| 2021-08-29 | Wiadomości