Urodziny w kolorze niebieskimWe wtorek 20 kwietnia Ruch Chorzów obchodził 101. rocznicę powstania. Z tej okazji klub przygotował wiele atrakcji dla swoich sympatyków.
Urodzinowe obchody rozpoczęły się już o północy, od zaprezentowania nowego herbu. W niebieskiej eRce usunięto gradient, ujednolicono kolorystykę, a także dodano nową, dedykowaną typografię.
Następnie, z samego rana, Ruch poinformował o zmianach w telewizji klubowej. Dzięki porozumieniu z Mateuszem Wójcikiem, właścicielem serwisu Niebiescy.pl, „TV Niebiescy dla Ruchu” zmieniło się w RUCH TV. Później społeczność Niebieskich połączyła się na urodzinowej Mszy Świętej, która została odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego.
Z okazji urodzin klub zaprosił do rozmowy znanych aktorów: Bogdana Kalusa i Michała Żurawskiego, którzy od wielu lat kibicują Niebieskim. Ich opowieści można wysłuchać w serwisie youtube.com na kanale RUCH TV. W tym samym miejscu dostępny jest urodzinowy wywiad z prezesem Ruchu, Sewerynem Siemianowskim.
Wieczorem przyszedł czas na prezent dla pełnoletnich sympatyków Niebieskich. Ruch zaprezentował oficjalne klubowe piwo Chorzowskie Pilsner. Trunek na zamówienie Ruchu wyprodukował popularny browar ze Świętochłowic warzący piwa rzemieślnicze.
Radosny nastrój do świętowania zapewniła też pierwsza drużyna Ruchu, która jest liderem rozgrywek III grupy III Ligi. Prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski, z optymizmem patrzy w przyszłość, jednak zaznacza, że cel nie został jeszcze osiągnięty.
- Do rozegrania mamy jeszcze 10 spotkań, a sprawa awansu wciąż jest otwarta. To jest nasz cel i będziemy do niego dążyć. Jest to bardzo realne, bo przewaga jest duża, ale musimy postawić „kropkę nad i”. Każdy kolejny mecz będzie trudny – wszyscy chcą wygrać z liderem, z Ruchem, przy światłach, ale jesteśmy na to przygotowani i udaje nam się wygrywać. Na tym nie poprzestaniemy. Przed nami długa droga do Ekstraklasy, a to jest nasze największe marzenie – przekonuje Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

| 2021-04-27 | Wiadomości