Wodny Plac Zabaw już działa!


_MG_5811

Z początkiem czerwca otwarty został Wodny Plac Zabaw na skwerze przy ul. Floriańskiej. Na inaugurację nowej letniej atrakcji dla najmłodszych przygotowano zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów i malowanie tatuaży.
Maluchom najwięcej frajdy dostarczy zapewne strefa wodnej zabawy. Rybka, dżdżownica, wulkan czy żabka – to tylko niektóre z urządzeń wodnych, rozmieszczonych na kolorowej niecce. Plac zabaw wyposażony jest w brodziki. Pomyślano także o strefie strefie wypoczynku z wygodnymi siedziskami. W ramach inwestycji wybudowano nowoczesne stacje do uzdatniania wody. Dzięki dyszom i lampom zamontowanym w posadzce, wieczorami lub poza sezonem letnim, będzie można tu zaprogramować sekwencje gry wody ze światłem. Nad sprawnym działaniem wodnego placu zabaw czuwają pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Obiekt jest monitorowany i dozorowany.

Na najmłodszych mieszkańców miasta czeka kilkanaście atrakcji, które zapewne dają dużo frajdy i ochłody w gorące dni. Mam nadzieję, że plac spodoba się małym chorzowianom i ich rodzicom. To kolejna inwestycja, która ma wpłynąć pozytywnie na wypoczynek i rekreację w mieście. Na tym skwerze znajduje się przecież jeszcze łąka kwietna, plac zabaw i plenerowa siłownia. – Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Najważniejsze zasady regulaminowe
• Dzieci do lat 7 mogą korzystać z obiektu tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych.
• Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania czystości, porządku oraz wykonywania poleceń
obsługi obiektu.
• W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, obiekt może zostać czasowo wyłączony
z użytkowania.
• Osoby korzystające z niecki obowiązuje strój kąpielowy, a dzieci noszące pieluchy – specjalne
pieluchy przeznaczone do kąpieli.
• Wejście do niecki dozwolone jest wyłącznie przez brodzik.

W upalne dni ochłodę zapewniają miejskie fontanny. To także doskonałe miejsce spotkań i odpoczynku. W maju uruchomiono fontanny na Rynku, przy których można odetchnąć w otoczeniu trzech „chorzowskich” palm. Wieczorami strumienie wody nabierają kolorów dzięki iluminacji.
Bliskość wodnej atrakcji na Rynku sprawiła, że podjęto decyzję o demontażu fontanny przy Poczcie Głównej. W zamian, powstanie tam skwer pełen zieleni.

Kolejne znane i lubiane miejsca, które od lat cieszą szumem wody to fontanny przy Urzędzie Stanu Cywilnego oraz przy rzeźbie Chłopca z Łabędziem na Placu Matejki. W tym sezonie będą jednak wyłączone z użytkowania, ponieważ muszą przejść niezbędne zabiegi konserwatorskie. Rocznie na utrzymanie wszystkich fontann w mieście przeznacza się 60 tysięcy złotych.

| 2021-06-01 | Wiadomości