Z Chorzowa do Rwandy poleci 1200 koszulek

Dzięki zaangażowaniu wielu osób wspólna akcja Fundacji Afriquia i Urzędu Miasta w Chorzowie zakończyła się ogromnym sukcesem. Chorzowianie po raz kolejny okazali wielkie serce – dzieci ze szkół w Rwandzie będą mogły wybierać spośród ponad 1200 koszulek.
T-shirty dla Afrykańczyków przekazali m.in.: policjanci z Komisariatu I Policji w Chorzowie, uczniowie i nauczyciele SP nr 11 w Siemianowicach Śląskich, a także pan Dawid Bochenek, który przywiózł ponad 400 koszulek z Dąbrowy Górniczej. Teraz wolontariusze Fundacji Afriquia zawiozą ubrania dzieciom z Rwandy.
– Dzięki gorącym sercom wielu osób i instytucji udało się zebrać koszulki w liczbie przekraczającej nasze najśmielsze marzenia. Koszulki trafią nie tylko do jednej, ale kilku szkół w Rwandzie. Ogromne podziękowania dla Urzędu Miasta, dla szkół, policji i pana Dawida Bochenka, którzy przekazali znaczne ilości, ale równie mocno dziękuję też każdemu, kto wsparł dzieci z Rurembo chociażby jedną koszulką – mówi Bartłomiej Osadnik, Prezes Fundacji Afriquia.
Relacje Chorzowa z Rwandą nawiązały się 2019 roku, kiedy to Fundacja Afriquia rozpoczęła wymianę naukową między chorzowskimi i rwandyjskimi lekarzami oraz przekazała tamtejszym szpitalom specjalistyczny sprzęt medyczny, zakupiony m.in. dzięki aukcji charytatywnej podczas Balu Prezydenta Chorzowa. Kolejnym punktem w budowaniu chorzowsko-rwandyjskiej współpracy była pomoc dla 10-letniej Seraphine. W marcu ubiegłego roku lekarze z Fundacji, przy wsparciu dominikanina, ojca Adama Szustaka, zebrali środki na przeprowadzenie w Polsce zabiegu, bez którego dziewczynce groziła amputacja nogi. Teraz zapisuje się następny rozdział tej pięknej historii.

| 2021-04-27 | Puls Miasta